W jakich sytuacjach nie warto przyjmować spadku?

Odrzucenie spadku jest możliwością, z której może skorzystać każdy, kto został spadkobiercą. Wydaje się być to szczególnie przydatne w momencie, gdy osoba zmarła pozostawiła po sobie jakieś długi lub ma nie do końca zamknięte zobowiązania finansowe. Niestety, czasami jest tak, że majątek zmarłego jest znacznie mniejszy niż wartość jego wszystkich zobowiązań za życia. Żeby nie brać na siebie odpowiedzialności, warto jest rozważyć odrzucenie spadku. Jeśli mamy wątpliwości, jak zrzec się formalnie spadku, warto skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie prawa spadkowego, którego znajdziemy pod adresem https://www.adwokatpolacik.pl/.

Kto dziedziczy spadek? 

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że odrzucony spadek ot tak nie znika, a z ciężarem długów i zobowiązań będą musiały się mierzyć kolejne osoby z rodziny. Wygląda to tak, że w świetle prawa spadkowego, osoba, która zdecydowała się odrzucić spadek jest traktowana dokładnie tak, jak osoba zmarła. Więc do grona kolejnych spadkobierców dołączają kolejni członkowie rodziny oraz krewni. Czas na odrzucenie spadku jest dokładnie określony i wynosi 6 miesięcy na złożenie stosownego oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu schedy. Termin też może być liczony od momentu otwarcia spadku lub też testamentu. 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "W jakich sytuacjach nie warto przyjmować spadku?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


cztery × jeden =