Folie antywłamaniowe – czym się charakteryzują?

Coraz więcej osób do ochrony okien i innych powierzchni szklanych wykorzystuje folię antywłamaniową. Świetnie sprawdza się ona zarówno w domach jednorodzinnych, jak i biurach, lokalach handlowych, placówkach bankowych, magazynach czy zakładach przemysłowych. Jej podstawowym zadaniem jest uniemożliwienie złodziejom wtargnięcia do wnętrza danego obiektu. Montaż polega zazwyczaj na umiejętnym zakotwiczeniu folii w ościeżnicy od wewnątrz.  

Optymalne zabezpieczenie mienia 

Standardowa folia antywłamaniowa jest niemal przezroczysta i posiada grubość przekraczającą 0,2 milimetra. Działa na takie zasadzie, że w momencie próby stłuczenia szyba nie rozpada się na drobne kawałeczki – wszystkie zostają utrzymane w jednej całości, przyjmując formę struktury pajęczynowej. Opóźnia to poczynania złodziei i wymaga od nich zastosowania specjalistycznych narzędzi, którymi przeważnie nie dysponują. Oczywiście rozbiciu szkła towarzyszy głośny huk, co stanowi dodatkowy czynnik alarmujący. Jakość folii zależy w ogromnej mierze od certyfikatu poświadczającego jej ogólną wytrzymałość mechaniczną. Najlepiej postawić na produkt klasy P1, ponieważ odznacza się przepuszczalnością światła słonecznego na poziomie aż 90%, skuteczną redukcją szkodliwego promieniowania ultrafioletowego oraz odpornością na spadające z dużej wysokości kilkukilogramowe obciążenie. 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Folie antywłamaniowe – czym się charakteryzują?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


3 + 13 =