W jakich branżach wykorzystuje się przewody sygnałowe?

Bez względu na sposób działania, systemy automatyki przemysłowej nie mogą poprawnie działać bez doprowadzenia do nich zasilania, jak i dwustronnej transmisji danych – zarówno do, jak i z elementu roboczego, ponieważ informacje znajdują zastosowanie do zarządzania całym układem. Ze względu na to, że zdecydowana większość obecnych elementów automatyki to urządzenia elektryczne, kluczowe znaczenie ma dobór właściwego okablowania zasilająco-sterującego, które odpowiada na wymagania konkretnej aplikacji. Podział okablowania jest bardzo obszerny i zróżnicowany. Oprócz przewodów przemysłowych, które dzielimy na:sygnałowe, sterownicze i sygnalizacyjne wyróżniamy także kable teleinformatyczne.

Automatyka przemysłowa

Znajdujące w przemyśle kable przemysłowe stosowane są przede wszystkim do łączenia poszczególnych elementów instalacji w automatyce przemysłowej, a także podłączania czujników, silników czy napędów. Oprócz zastosowania przemysłowego można wskazać na przewody sygnałowe wewnątrzbudynkowe, co zgodnie z ich nazwą oznacza, że stosowane są głównie wewnątrz budynków jako przewody – antenowe, domofonowe czy internetowe, a także przewody znajdujące zastosowanie w instalacji alarmowej budynku.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "W jakich branżach wykorzystuje się przewody sygnałowe?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


siedemnaście + dziewiętnaście =