W jakich branżach mogą być pomocne pomieszczenia typu clean room?

Odpowiednie warunki pracy to niezbędny element każdej branży. Na rynku są jednak specjalności, w których zwraca się na to szczególną uwagę. Clean room to pomieszczenia spełniające najściślejsze normy jakości i czystości powietrza. Tego typu miejsca pozwalają na zachowanie idealnych warunków, zarówno produkcyjnych, jak i badawczych.

Budowa i wymagania

Clean room z reguły składa się z dwóch części: z przestrzeni „czystej” oraz klimatyzacyjnej. Jakość i czystość powietrza w pomieszczeniach powinna spełniać normy ISO 14644. Zależnie od wytycznych dotyczących maksymalnej ilości cząstek na metr sześcienny, takie pomieszczenia dzieli się na konkretne klasy. Projektowaniem i tworzeniem tego typu miejsc zajmują się profesjonalne firmy jak np. RTTechnik.

Tam gdzie liczy się każdy szczegół

Pomieszczenia typu clean room są niezbędne dla branży medycznej oraz farmaceutycznej. Przeprowadzanie badań laboratoryjnych, produkcja sprzętu medycznego, czy farmaceutyków to procesy, które wymagają bardzo sterylnych warunków. Wszelkie zanieczyszczenia powietrza w postaci drobnoustrojów. czy różnych cząstek mogą znacząco wypaczyć wyniki badań. bądź wpłynąć na jakość wyprodukowanego suplementu.

Poza tym, wytwarzanie różnych technologii, oprócz tego, że jest wrażliwe na działanie zewnętrznych czynników, samo stwarza również zagrożenie dla natury. Eliminowanie dodatkowych zanieczyszczeń, powstających w czasie produkcji to również zadanie pomieszczeń typu clean room. Ma to duże znaczenie nie tylko dla środowiska, ale także dla zdrowia i bezpieczeństwa osób pracujących w tych specjalnościach.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "W jakich branżach mogą być pomocne pomieszczenia typu clean room?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


19 − 8 =