Urządzenia i akcesoria do prac monterskich

Urządzenia i akcesoria do prac monterskich
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju nie brakuje osób pracujących na co dzień zawodowo jako monterzy. Zajmują się one m.in. zakładaniem instalacji elektrycznych i systemów klimatyzacyjnych, konstruowaniem elementów stolarki budowlanej (np. ścianek działowych), a także montowaniem różnego rodzaju maszyn. Wykorzystują przy tym liczne urządzenia oraz akcesoria, które w znacznym stopniu ułatwiają im wykonywanie podstawowych czynności. Zostaną one przedstawione w dalszej części niniejszego artykułu.

Bez funkcjonalnych elektronarzędzi i sprzętu ręcznego ani rusz

We wszelkich pracach monterskich niezbędne są przede wszystkim narzędzia zasilane akumulatorowo, zapewniające użytkownikowi sporą mobilność oraz niezależność. Mowa tutaj w szczególności o wiertarce do wykonywania otworów, wkrętarce, szlifierce kątowej do wygładzania powierzchni i detali, przecinarce do drewna, zagłębiarce i laserze krzyżowym do ustalania jednakowej wysokości na kilku odrębnych elementach. Powinny to być konstrukcje uznanego producenta, ponieważ jest to gwarancja niezawodności i precyzyjnego działania. Oprócz tego monter musi dysponować praktycznymi sprzętami ręcznymi. Zaliczamy do nich: 

– nożyk uniwersalny z ostrzem trapezowym – służy np. do przecinania taśmy rozprężnej, folii, kartonu, plastikowych pasków,

– zaciskarkę hydrauliczną do kabli,

– miarkę zwijaną – o szerokości 24 mm i długości co najmniej 1,5 m,

– urządzenia laserowe – dalmierze, poziomice, detektory itp.

– testery telekomunikacyjne,

– klucze – płaskie, nasadowe, imbusowe, dynamometryczne, oczkowe,

– śrubokręty z różnymi końcówkami,

– młotek stolarski,

– specjalny uchwyt do bezpiecznego przenoszenia rozmaitych płyt.

Drobne akcesoria złączne i wybrane materiały wykończeniowe

W przypadku wykonywania czynności monterskich nie obejdzie się ponadto bez posiadania szeregu elementów złącznych i mocujących. Najbardziej pożądane są oczywiście śrubki (zróżnicowane pod względem kształtu łba i rozmiaru), gwoździe, kolanka, blachowkręty, wkręty samogwintowane, nity plastikowe, kołki rozporowe, uchwyty, dławnice kablowe, oploty, zawiasy i łączniki krzyżowe. Przydatne okażą się też z pewnością wytrzymałe nitonakrętki oraz nitotrzpienie, które sprawdzają się w wyjątkowo trudnych warunkach użytkowych. Posiada je w asortymencie choćby sklep online taki jak https://www.bhjanecki.pl/nitonakretki-i-nitotrzpienie-c-68.html. Oto pozostałe użyteczne materiały: zaślepki do otworów technologicznych, szyny teleskopowe, profile aluminiowe, folie polietylowe, kleje dwuskładnikowe oraz inne profesjonalne środki chemiczne. Dodajmy, że wybór konkretnych rozwiązań zależy oczywiście w dużej mierze od charakteru pracy montera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*