Sposoby na poprawę wentylacji w domu

Sposoby na poprawę wentylacji w domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy wentylacyjne stosowane powszechnie w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych nie zawsze spełniają nasze wymagania. Często jest to tylko i wyłącznie wentylacja grawitacyjna, która jest prosta w budowie, ale za to zawodna w wielu sytuacjach. Na szczęście w obecnych czasach możemy łatwo ulepszyć system wentylacyjny, stosując bardzo proste rozwiązania. Poniżej przedstawiamy najprostsze sposoby na lepszą wentylację w praktycznie każdym domostwie.

Wentylacja mechaniczna

Pierwszym i najprostszym sposobem na poprawę wydajności systemów wentylacyjnych, jest zmiana opcji grawitacyjnej na mechaniczną. Polega to na montażu specjalnego silnika z wyciągiem na strychu, który wymusza stały ciąg w przewodach kominowych. Ma to ogromnie pozytywne znaczenie zwłaszcza w okresach, gdy temperatura na zewnątrz jest równa lub wyższa tej w środku. W takich okolicznościach wentylacja grawitacyjna praktycznie przestaje działać, lub też nawet dochodzi do cofnięcia w kanałach wywiewnych. Dzięki montażowi opcji mechanicznej możemy zażegnać raz na zawsze wszystkie te problemy i cieszyć się wentylacją działającą w każdych warunkach. Zużycie prądu przez silnik wyciągu jest na tyle niewielkie, że nie odczujemy tego na rachunkach za energię elektryczną.

Rekuperacja i klimatyzacja

Drugim sposobem na znaczną poprawę nie tylko jakości wentylacji, ale też komfortu w domu, jest montaż systemu nawiewno-wywiewnego z klimatyzacją. Dzięki temu kontrolujemy dostarczanie ilości powietrza oraz jego temperatury i wilgotności w całym domu. Na stronie http://www.klimamika.pl można znaleźć szczegółowe informacje na powyższy temat. W dużym uproszczeniu – system rekuperacyjny miesza powietrze usuwane z domu z tym z zewnątrz, a dzięki temu można zachować sporą ilość energii cieplnej, która normalnie opuszczałaby budynek. Nie tylko zyskujemy większy komfort życia, ale również obniżamy w ten sposób rachunki za ogrzewanie. Natomiast system klimatyzacji powoduje, że w całym domu mamy przyjemną temperaturę i nie musimy przejmować się upałami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*