Jak zadbać o komfort termiczny swoich pracowników?

Jak zadbać o komfort termiczny swoich pracowników?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warunki panujące w miejscu pracy mają ogromny wpływ na efektywność wykonywanych zadań. Z tego powodu pracodawca musi zapewnić swoim podwładnym odpowiednie warunki. Bardzo ważna jest także troska o ich komfort termiczny, ponieważ zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura mają negatywny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale także na zdrowie.

Jak stworzyć optymalne warunki pracy?

Do utrzymania odpowiedniej temperatury zimą konieczne jest właściwie funkcjonujące ogrzewanie. Bardzo często budynki firmowe podłączone są do miejskiej sieci ciepłowniczej, a grzanie rozpoczyna się, gdy przez kilka dni z rzędu temperatura na zewnątrz spada poniżej ustalonego poziomu. W celu dogrzania pomieszczeń biurowych można dodatkowo wykorzystać grzejniki elektryczne, które przydadzą się przede wszystkim podczas awarii sieci ciepłowniczej lub w czasie, gdy poziom ciepła generowany przez kaloryfery nie będzie jeszcze odpowiedni.

Pracownicy, którzy swoje obowiązki wykonują w pomieszczeniach o ogromnej wymiarach, takich jak np. hale produkcyjne lub magazyny muszą zostać wyposażeni w odpowiednią odzież. Jesienią i zimą świetnie sprawdzą się kurtki softshell, które doskonale chronią przed chłodem. Są one także niezbędne podczas prac na otwartej przestrzeni, czyli w miejscu, w którym pracownicy są najbardziej narażeni na zimno. Latem do schłodzenia pomieszczeń najlepiej sprawdzi się klimatyzacja. Oprócz tego, że nadaje ona powietrzu odpowiednią temperaturę to dodatkowo oczyszcza je z zanieczyszczeń i podnosi poziom wilgotności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*