Solidne okulary przeciwsłoneczne – jakie filtry powinny zawierać?

Okulary przeciwsłoneczne są najważniejszym akcesorium dla każdego, kto mieszka w słonecznym klimacie. Ale, jeśli nosisz je przez cały dzień, jaki rodzaj okularów przeciwsłonecznych powinieneś kupić?

Jaki rodzaj?

Rodzaj okularów przeciwsłonecznych, które powinieneś kupić, zależy od tego, ile czasu spędzasz na zewnątrz i gdzie mieszkasz. Jeśli mieszkasz gdzieś w słonecznym miejscu i spędzasz dużo czasu na zewnątrz, to potrzebujesz dobrej pary okularów przeciwsłonecznych z ochroną UV.

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne mogą chronić Twoje oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. M.in. Ana Hickmann okulary, jest ich twórcą. Ale jeśli nie mają odpowiedniego filtra, nie będą skutecznie blokować światła UVA i UVB.

Czym jest światło UVA i UVB?

UV oznacza światło ultrafioletowe – rodzaj promieniowania, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka, ale powoduje uszkodzenia odsłoniętej skóry oraz rogówki i soczewki oka.

UVA i UVB to dwa rodzaje promieniowania UV, ale tylko UVA występuje naturalnie. Przenika ono głębiej niż UVB, które jest w większości pochłaniane przez warstwę ozonową zanim dotrze do powierzchni Ziemi.

Zarówno UVA jak i UVB powodują uszkodzenia skóry, w tym zmarszczki, plamy starcze i raka skóry. Pochłaniane przez soczewkę oka przyczyniają się również do powstania zaćmy – zwłaszcza jeśli masz jasną skórę lub przez całe życie byłeś wystawiony na działanie dużej ilości promieni słonecznych.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Solidne okulary przeciwsłoneczne – jakie filtry powinny zawierać?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dziewiętnaście − jedenaście =