Dentysta – jakie zabiegi wykonuje?

Dentysta – jakie zabiegi wykonuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stomatolodzy wykonują szeroki zakres zabiegów, od najbardziej rutynowych do najbardziej skomplikowanych. Poniżej przedstawiono niektóre z najczęstszych zabiegów wykonywanych przez dentystów:

Czyszczenie i polerowanie zębów 

Dentyści czyszczą zęby pacjentów za pomocą specjalnych narzędzi i technik, aby usunąć płytkę nazębną, kamień i plamy. Polerują również zęby, aby uczynić je jaśniejszymi i bielszymi.

Wypełnianie ubytków cementem dentystycznym lub innymi materiałami 

W niektórych przypadkach dentysta może od razu wypełnić ubytek. W innych przypadkach dentysta musi poczekać, aż ubytek będzie na tyle duży, że będzie mógł umieścić w nim wypełnienie.

Usuwanie złamanych lub pękniętych zębów 

Jeśli ząb złamie się lub pęknie na tyle mocno, że nie chce pozostać na swoim miejscu, dentysta może być zmuszony do jego całkowitego usunięcia. Wówczas na pozostałej strukturze zęba, która znajduje się pod linią dziąseł, umieści on sztuczny element zastępczy zwany koroną. Korona chroni uszkodzone zęby przed dalszymi uszkodzeniami i sprawia, że wyglądają one bardziej naturalnie niż sztuczne protezy.

Uzupełnienie brakujących zębów za pomocą implantów stomatologicznych lub protez (wyjmowanych sztucznych zębów)

Brakujące zęby mogą powodować szkody, jeśli nie zostaną jak najszybciej zastąpione sztucznym uzupełnieniem, ponieważ wpuszczają bakterie do jamy ustnej, gdzie mogą one powodować zapalenie dziąseł i inne dolegliwości.

Jeśli chcesz skorzystać z usług specjalisty, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://www.studio-usmiechu.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*