FreeBoilerGrants/pexels.com
Kto nie słyszał o soczewkach kontaktowych i ich niezliczonych zaletach? Miłośników soczewek jest tyle samo, co zagorzałych przeciwników, którzy od lat uznają wyższość tradycyjnych okularów nad niepozornym kawałkiem silikonu, niemniej ta forma korekty wciąż wydaje się korzystną alternatywą dla osób ponad wszystko ceniących sobie wygodę.
Dobór danego modelu każdorazowo zależy od promienia krzywizny oraz średnicy naszego oka. Na podstawie tych parametrów ustala się rodzaj zalecanych soczewek. Na rynku najpopularniejsze są soczewki sferyczne (przeznaczone dla krótkowidzów i dalekowidzów) oraz toryczne (powstałe z myślą o pacjentach dotkniętych astygmatyzmem, niekiedy występującym wraz z wymienionymi wcześniej wadami). Korzystanie z soczewek progresywnych ogranicza się właściwie do problemów wynikających ze starczowzroczności. Decyzja o wyborze soczewek jedno- albo wielorazowego użytku jest zależna od naszych przyzwyczajeń oraz trybu życia, jaki prowadzimy. Wspólną cechą wszystkich modeli jest fakt, iż zakładamy je wyłącznie za dnia. A jeśli istnieją soczewki stosowane tylko na noc i tylko po to, by realnie zmniejszyć naszą wadę?
Powszechnie wiadomo, że z krótkowzrocznością wiąże się niewłaściwy kształt rogówki. W trakcie noszenia typowych soczewek kontaktowych jest on odpowiednio korygowany i spłaszczany, co daje lepszą jakość widzenia. Nowoczesna metoda, jaką jest ortokorekcja, opiera się na trwałej naprawie istniejących nierówności rogówki, skutkując cofnięciem albo przynajmniej zatrzymaniem postępującej wady. Ortosoczewki dopasowuje się do profilu rogówki, zwracając uwagę na najdrobniejsze wklęśnięcia i wszelkie zmiany w strukturze. Nosi się je podczas snu: do chwili uzyskania zauważalnych rezultatów. Jeśli cenimy sobie miarodajne efekty, soczewki na noc będą idealnym produktem dla nas.
Bogatą ofertę ortosoczewek oraz więcej istotnych informacji można znaleźć choćby tutaj: https://okulista.pl/korekcja-wzroku/ortokorekcja-soczewki-na-noc/. Terapia ta najszybsze efekty przynosi u ludzi młodych, chociaż docenią ją również dorośli skazani na pracę w warunkach męczących dla oczu bądź nie mogący stosować okularów podczas wykonywania obowiązków służbowych.
Do podjęcia leczenia dyskwalifikuje wyjątkowo duża wada wzroku, zbyt nieregularna forma samej rogówki oraz wszelkie jej schorzenia. Należy pamiętać, że po osiągnięciu zakładanego celu możemy podtrzymać nasze wyniki tylko poprzez korzystanie z ortosoczewek przynajmniej przez jedną na trzy noce.