Proste lampy czy stylowe kinkiety?

Proste lampy czy stylowe kinkiety? Jakie oświetlenie warto zastosować w ogrodzie i na werandzie? Warto pamiętać, że wybierając oświetlenie do ogrodu nie można skupiać się tylko i wyłącznie na wyglądzie, ale również na funkcjonalności.

 

Lampy, kinkiety i zwisy. Na co się zdecydować?

 

Wybierając konkretny model oświetlenia należy zwrócić szczególną uwagę na sposób w jaki świeci dana lampa, warto przyjrzeć się czy żarówka jest skierowana w górę czy do dołu. Tylko ta druga daje gwarancję odpowiedniej widoczności, przy czym nie będzie oślepiać ludzi, którzy będą przechodzić chodnikiem.

Lampy o wysokości do 50 centymetrów bardzo dobrze sprawdzą się w oświetleniu ogrodowej ścieżki, przestrzeni przy tarasie, a także przy altanie. Większa lampa natomiast będzie dopełnieniem dużych ogrodów. Kinkiety będą dobrym wyborem na taras oraz elewację budynku. Z kolei zwisy przydadzą się nie tylko nad drzwiami wejściowymi, ale również wewnątrz altany. Należy koniecznie brać pod uwagę o właściwe oświetlenie progów oraz schodów, które po zmroku mogą okazać się pułapką.

 

Dlaczego warto zainwestować w przydomowe oświetlenie?

 

Różnego rodzaju oświetlenie ogrodowe umożliwia na odstraszenie nieproszonych gości takich jak bezdomni szukający schronienia, czy złodzieje, którym zdecydowanie łatwiej jest dokonać przestępstw po zmroku, gdy są niewidoczni. Oświetlone obiekty mogą nie tylko onieśmielić złodziej, ale również sprawić, że zaniechają jakiegokolwiek wejścia na posesję z obawy przed ewentualnym monitoringiem czy obecności domowników w domu.

Różnego rodzaju lampy domowe znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Lampex.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Proste lampy czy stylowe kinkiety?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


pięć × trzy =