Ponton czy łódka – na co postawić podczas wędkowania?

Ponton czy łódka – na co postawić podczas wędkowania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wędkarstwo to hobby uprawiane w naszym kraju przez bardzo wiele osób. W przypadku łowienia ryb ze środka jeziora konieczne jest zawsze posiadanie porządnej jednostki pływającej, która zagwarantuje użytkownikowi wystarczającą stabilność. Do wyboru mamy dwie konstrukcje – łódkę wykonaną z drewna (ewentualnie włókien szklanych) albo duży ponton z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Ostateczna decyzja zależy od naszych indywidualnych potrzeb, a także konkretnych czynników zewnętrznych.

Pamiętajmy o odpowiednim wyposażeniu

Tradycyjna łódka motorowa z szerokim dnem to jednostka pływająca, która charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia i wysoką stabilnością. Zazwyczaj jednak jest stosunkowo ciężka, co w znacznym stopniu utrudnia jej transportowanie. Dlatego też stanowi świetne rozwiązanie głównie dla wędkarzy mieszkających blisko jeziora bądź dysponujących sporej wielkości samochodem z naczepą.

Pozostali miłośnicy łowienia ryb powinni koniecznie rozważyć zakup nowoczesnego pontona Rib (Rigid Inflatable Boat). Posiada on charakterystyczny kadłub w kształcie litery V, a jest wykonany z wytrzymałego laminatu otoczonego pneumatyczną tubą. Dzięki temu pozwala na w pełni bezpieczne i wyjątkowo komfortowe wędkowanie na otwartej przestrzeni. Przeważnie jest napędzany silnikiem o sporej mocy i mieści co najmniej cztery osoby. Co istotne, większość dostępnych na rynku modeli kosztuje mniej aniżeli wspomniana powyżej łódka. Decydują się na zakup tego rodzaju pontonu, warto wybrać od razu wersję wyposażoną w wydajną pompkę nożną, zestaw narzędzi naprawczych, laminatową ławeczkę do siedzenia, grubą linkę cumowniczą i dwa porządne wiosła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*