Pomysły na stworzenie ciekawego placu zabaw

Pomysły na stworzenie ciekawego placu zabaw
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób posiadających przydomowy ogród decyduje się na stworzenie w nim mini placu zabaw dla dzieci. Jest to bowiem idealne miejsce, w którym młody człowiek może spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu, z dala od telewizora czy komputera. Dużym powodzeniem cieszą się w szczególności drewniane place zabaw, wyposażone w funkcjonalne i wytrzymałe piaskownice oraz domki z werandą i zadaszeniem. Oczywiście elementów wchodzących w skład tego rodzaju parku rozrywki może być dużo więcej – zostaną one opisane w dalszej części artykułu. 

Uśmiech dziecka to największa nagroda

W przydomowym placu zabaw powinna się znaleźć przede wszystkim piaskownica, w której dzieci z pewnością będą spędzały długie godziny na lepieniu babek z piasku, budowaniu różnych obiektów i kopaniu dołków. Najlepiej sprawdzi się konstrukcja wykonana z naturalnego drewna (o wymiarach co najmniej 0,7 x 1 m, bez ostrych krawędzi i drzazg), wyposażona w pokrywę umożliwiającą zamykanie jej na noc. Dla zwiększenia frajdy naszych pociech koniecznie umieśćmy w niej plastikowe naczynia w postaci wiaderek, łopatek i foremek. Niezwykle przydatnym elementem są też huśtawki na plac zabaw, zbudowane z metalowego stelażu i wygodnego siedziska zawieszonego na solidnym pręcie, sznurze, ewentualnie łańcuchu. Pamiętajmy o tym, aby taka konstrukcja była perfekcyjnie dostosowania do wieku i wzrostu dziecka.

Dla przedszkolaków idealne okażą się modele w formie zamykanego kosza, natomiast dla nastolatków – klasyczne modele otwarte z podparciem na łokcie. Znakomitym rozwiązaniem jest ponadto niewielka zjeżdżalnia ulokowana na podwyższeniu, charakteryzująca się umiarkowanym stopniem nachylenia. Oprócz tego warto umieścić w przestrzeni przeznaczonej do rekreacji: stabilny basen rozporowy albo stelażowy (będący prawdziwym zbawieniem w trakcie letnich upałów), trampolinę wbudowaną w ziemię lub wolnostojącą (z siatką ochronną), domek drewniany z drzwiami i oknami (alternatywą jest namiot tipi), legowisko z leżakami, poduszkami i materacem, a także tunelowy tor przeszkód.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*