Pomoc w wyborze wózka widłowego

Zakup lub wynajem wózka widłowego nie jest zadaniem łatwym. Urządzenia te są dostępne w wielu wersjach o odmiennej konstrukcji, napędzie, sposobie sterowania, funkcjach oraz przeznaczeniu. By mieć pewność, że wybierasz urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb, warto przyjrzeć się kilku kluczowym sprawom na etapie przeglądania ofert. Poniżej podpowiadamy o czym nie można zapomnieć w trakcie poszukiwania wózka do Twojego zakładu pracy.

Wybór wózka widłowego – rodzaj zasilania 

Wózki widłowe dzielimy na kilka głównych typów w zależności od zastosowanego napędu. Wyróżniamy urządzenia do pracy wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, a także urządzenia uniwersalne. Wózki z silnikami gazowymi to urządzenia dedykowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych. Wózki spalinowe wykorzystuje się podczas pracy na świeżym powietrzu. Wózki elektryczne mają natomiast zastosowanie uniwersalne.

Typowy model gazowy powinien poradzić sobie z udźwigiem ciężarów na poziomie 1,5-2 ton, przy mocy silnika w okolicy 30 kW. Wózki gazowe posiadają zazwyczaj dwa układy przenoszenia napędu silnika na osie kół – hydrodynamiczny lub hydrostatyczny. Wózki takie oferuje OMV: https://omv.com.pl/wozki-widlowe-krakow.php.

W wózkach spalinowych możliwe są lepsze osiągi. Pracują z ciężarami, których masa dochodzi (a nawet przekracza) 3 tony, przy mocy silnika dochodzącej do 45 kW. Wózki takie mogą być niekiedy stosowane wewnątrz pomieszczeń, jeśli w ich konstrukcji znalazły się specjalne filtry. W innym wypadku, z uwagi na nadmiar generowanych zanieczyszczeń, nie mogą być stosowane w magazynach zamkniętych. 

Wózki o uniwersalnym zastosowaniu, przeznaczone zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń, to wózki z napędem elektrycznym. Ich moc jest zazwyczaj słabsza niż gazowych lub spalinowych odlewników, jednak w wielu wypadkach okazują się wyborem właściwym. Często znajdują się w wyposażeniu sklepów i niedużych hal magazynowych.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Pomoc w wyborze wózka widłowego"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


7 − dwa =