Owijanie bel, czyli najnowsza metoda konserwacji

Obecnie w gospodarstwach rolniczych często stosuje się innowacyjną metodę owijania bel. Pozwala ona na łatwy transport sianokiszonek bez konieczności ingerowania w ich strukturę. Stanowi świetne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy ktoś wytwarza paszę na sprzedaż. W omawianym procesie niezbędne okazuje się zawsze wykorzystanie specjalnej siatki, którą można bez problemu nabyć choćby w tym sklepie internetowym: https://www.rol-pol.com.pl/siatki-do-bel/.

Kilka istotnych zalet

Owijanie bel to technologia konserwacyjna nie wymagająca tworzenia nowych pryzm dla wielu ton paszy. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ umożliwia zbiór nawet na mocno ograniczonej przestrzeni, czyli np. małym pastwisku albo łące. Miejsce składowania należy jedynie wyrównać i zadbać o usunięcie ostrych obiektów. Kolejna ważna korzyść to nieskomplikowana podzielność paszy, przekładająca się bezpośrednio na znikome ryzyko zepsucia materiału, a tym samym oszczędność pieniędzy (redukcja rozwoju szkodliwych pleśni czy grzybów). Na uwagę zasługuje również wysoka mobilność poszczególnych bel – są one przystosowane do transportowania w całości, co w znacznym stopniu ułatwia handlowanie nimi. To doskonała opcja dla rolników osiągających nadwyżki produkcji. Dodajmy, że do owijania najlepiej nadaje się automatyczna maszyna zwana prasoowijarką.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Owijanie bel, czyli najnowsza metoda konserwacji"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


pięć × trzy =