Notebook, a laptop – czym się różnią?

Notebook, a laptop – czym się różnią?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach każdy spotyka się zarówno z notebookami jak i laptopami. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z różnic pomiędzy tymi dwoma rodzajami sprzętów. Podpowiadamy jakie są wady i zalety każdego z nich.

Cechy wyróżniające notebooki i laptopy?

Najprościej rzecz ujmując laptop jest to przenośny komputer osobisty i można z nie korzystać w dowolnie wybranym miejscu. Podobnie jest z notebookiem, z tym że tego rodzaju sprzęt charakteryzuje się mniejszą w porównaniu do laptopów przekątną ekranu. Wynosi ona zazwyczaj od 9 do 13 cali, a w przypadku ich większych odpowiedników jest to najczęściej od 15 do 19 cali. Laptopy są większe i co za tym idzie cięższe, jednak charakteryzują się większą wydajnością od notebooków. Te ostatnie cechują się dłuższym czasem pracy na baterii. W przypadku laptopów bateria zużywa się znacznie szybciej i co za tym idzie muszą one być częściej podłączone do źródła zasilania.

Kiedy wybrać laptop, a kiedy notebook?

Notebook ze względu na niską wydajność sprawdzi się jako sprzęt biurowy lub jego uzupełnienie, można na nim tworzyć i edytować dokumenty, czy też przeglądać strony internetowe. Tego rodzaju sprzęt często wyposażony jest w ekran dotykowy. Laptopy mogą spełniać więcej funkcji, ze względu na swoje parametry techniczne wykorzystuję się je również do oglądania filmów lub zamiast komputerów stacjonarnych do obsługi wymagających gier. Zakupu tego rodzaju sprzętów warto dokonać w sprawdzonym sklepie – np. na stronie https://notebooki.pl/laptopy-i-notebooki-biznesowe-12.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*