Jak należy dbać o skórę twarzy, przy posiadaniu bujnego zarostu?

Panowie, którzy zdecydowali się na zapuszczenie zarostu w postaci bujnego wąsa lub brody, z pewnością borykają się z problemem pielęgnacji skóry twarzy. Zarost może powodować podrażnienia oraz prowadzić do przesuszenia skóry, co z kolei wywołuje szereg nieprzyjemnych dolegliwości, a w efekcie nawet chorób w postaci łupieżu, łuszczycy lub grzybicy. Jak tego uniknąć i jak prawidłowo pielęgnować twarz pod zarostem?

Kosmetyki do zadań specjalnych, czyli broda pod specjalnym nadzorem

Przede wszystkim istotnym elementem codziennej pielęgnacji powinno być mycie zarostu tak samo, jak mycie głowy. Do tego celu warto zastosować specjalne kosmetyki przeznaczone dla mężczyzn, takie jak np. z podanej oferty beardfactory.pl, wśród których znaleźć można m.in. szampony oraz odżywki, których zadaniem jest nie tylko zmycie zabrudzeń powstałych w ciągu dnia oraz jedzenia, ale też odżywienie. Przydatny może okazać się też odpowiedni krem nawilżający. Panowie mogą śmiało sięgać po wszelkiego rodzaju olejki arganowe, kokosowe i inne, które wspomogą również witaminizację zarostu, przyczyniając się do poprawy jego stanu. Istotnym elementem stylizacji powinna być też pasta, dzięki której broda uzyska pożądany kształt oraz formę.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak należy dbać o skórę twarzy, przy posiadaniu bujnego zarostu?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


pięć × cztery =