Na jakich zasadach udzielany jest kredyt firmowy?

Zarówno w trakcie rozpoczynania, jak i prowadzenia działalności gospodarczej niezbędna jest określona pula pieniędzy, które są wykorzystywane w różnym celu. Właściciele firm mogą oczywiście skorzystać z własnych środków, takich jak choćby prywatne oszczędności, ale jeśli ich nie posiadają, to dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po finansowanie z zewnątrz. To właśnie do takich osób jest skierowana oferta kredytów dla firm. Na jakich zatem zasadach są one zazwyczaj udzielane?

Droga do rozwoju własnej firmy

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z szeregu kredytów na różnorodne potrzeby, np. modernizację maszyn i budynków lub przeprowadzenie restrukturyzacji. Na rynku funkcjonują bowiem liczne firmy pożyczkowe oferujące m.in. kredyty inwestycyjne, obrotowe, pomostowe, płatnicze, preferencyjne, hipoteczne czy nawet technologiczne. Warto jednak podkreślić, że aby wziąć dowolny kredyt firmowy trzeba spełnić określone wymogi i przygotować stosowne dokumenty. Bez tego uzyskanie finansowania zewnętrznego nie będzie możliwe. A zatem w pierwszej kolejności właściciel danej firmy musi złożyć wniosek, w którym precyzyjnie wskaże cel, na jaki mają być przeznaczone pozyskane środki. W tym przypadku nowe podmioty nie mogą prawie nigdy liczyć na kredyt inwestycyjny, ponieważ nie dysponują zdolnością w tym zakresie i mają jeszcze zbyt niską wiarygodność. Trzeba bowiem wiedzieć, że kredyt inwestycyjny jest udzielany na bardzo wysokie kwoty i z długim okresem kredytowania, wynoszącym nierzadko nawet 20 lat lub więcej. Jeśli jednak działamy na rynku już od jakiegoś czasu, możemy podjąć taką próbę. Z pewnością wymagany będzie wówczas wkład własny w wysokości około 10-20% zakładanej inwestycji. Kredyt tego typu może również pociągać za sobą konieczność ustanowienia właściwych zabezpieczeń spłaty. O jego zaletach można też przeczytać na https://kredyt-firmowy.pl/kredyt-inwestycyjny-szansa-na-rozwoj-przedsiebiorstwa/.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Na jakich zasadach udzielany jest kredyt firmowy?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


siedemnaście − dziewięć =