Możliwości sprzedaży starego auta

Stary samochód może stanowić dla właściciela nie lada problem. Głównie z tego względu, że coraz częściej się psuje, ulega korozji, a to powoduje też że trudno jest go sprzedać. Na szczęście można wykorzystać do tego celu skup aut. W odróżnieniu od złomowiska, skupy wymontowują z pojazdu wszystkie części, które nadają się jeszcze do użytku i sprzedają je na rynku wtórnym. Dzięki temu zarabiają i w konsekwencji mogą wypłacić nam sporo więcej za pojazd, niż gdybyśmy odwieźli go prosto na złom.

Szukamy kupca

Chcąc pozbyć się starego samochodu, możemy przede wszystkim postarać się znaleźć indywidualnego nabywcę. Nie jest to jednak prosta sprawa, jeżeli pojazd jest już mocno zniszczony. Wyblakły lakier, popękana deska rozdzielcza, rozprute fotele – to niestety częste wady starych aut, które uniemożliwiają znalezienie nabywcy. Czasami problemy dotyczą również silnika, który może mocno brać olej, a także mieć już słabą moc. Nie warto ukrywać znanych nam poważnych wad przed kupującym, bo to może się zemścić.

Skup lub złomowisko

Kolejne możliwości pozbycia się starego auta to oddanie go do skupu, bądź na złomowisko. Jak już zaznaczyliśmy wcześniej, złomowiska warto sobie odpuścić. Tam najlepiej odprowadzać auta np. po pożarze, gdzie praktycznie wszystkie części są już zniszczone i do przetworzenia nadaje się jedynie metalowa skorupa. W każdym innym przypadku lepszym wyjściem będzie skup aut Warszawa ma punkty, które przyjmą pojazdy bez przeglądu, bez aktualnej polisy OC, uszkodzone, z zatartym silnikiem, przerdzewiałą na wylot podłogą, progami i innymi podobnymi wadami.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Możliwości sprzedaży starego auta"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dziewięć − 4 =