Letnie upały – jak chronić skórę i włosy przed nadmiernym nasłonecznieniem?

Choć promienie słoneczne mają na nas niewątpliwie pozytywny wpływ, to bywają również szkodliwe. Odczuwa to przede wszystkim skóra i włosy, które po lecie mogą się szybciej starzeć i tracić na sprężystości. Aby przeciwdziałać takim objawom, należy je chronić. W przypadku włosów fryzjerzy zalecają, by zasłaniać je przed słońcem – można nosić kapelusze, chustki albo czapki. Mycie i odżywianie w tym czasie mogą się okazać niewystarczające. Na szczęście zarówno drogerie stacjonarne, jak i internetowe oferują szeroki wybór specjalistycznych kosmetyków, które wspierają ich pielęgnację. Przed zakupem należy jednak dokładnie przyjrzeć się składowi specyfików. Włosy można chronić, nakładając na nie oleje albo specjalistyczne spraye, które tworzą na powierzchni włosów warstwę ochronną, dzięki czemu zmniejszają ich przenikanie w strukturę włosa. 

Działanie przeciwstarzeniowe 

Nie tylko włosy narażone są na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Poważniejsze konsekwencje może ponieść skóra, która pod wpływem promieniowania UV szybciej się starzeje. W związku z tym dermatolodzy zalecają, by chronić ją nie tylko w lecie, ale również w pozostałe pory roku. W okresie wakacyjnym ochrona jest jednak szczególnie konieczna. Na skórę twarzy należy nakładać wysokie filtry, co najmniej SPF 30. W czasie opalania lub spędzając czas na świeżym powietrzu zaleca się również nakładanie preparatów przeciwsłonecznych na całą skórę. Decydując się na ich zakup, warto skorzystać z bogatej oferty kosmetyków dostępnej za pośrednictwem strony https://beabeleza.pl/.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Letnie upały – jak chronić skórę i włosy przed nadmiernym nasłonecznieniem?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


5 × trzy =