Logistyka – na czym polega, dla kogo, jakie studia są potrzebne?

Logistyka – na czym polega, dla kogo, jakie studia są potrzebne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Logistyka to zarządzanie przepływem towarów pomiędzy punktem pochodzenia a punktem konsumpcji w celu spełnienia wymagań klienta. Obejmuje ona szacowanie wartości, operowanie zamówieniami, transport, magazynowanie i dostarczanie materiałów, na które klient dokonał zakupu.

Mało osób zdaje sobie sprawę, jak szerokim sektorem jest logistyka

Logistyka obejmuje planowanie od końca do końca, w tym prognozowanie popytu i podaży w fazie planowania, a następnie organizowanie odpowiedniej struktury łańcucha dostaw https://www.scandinavian.com.pl/ do wdrożenia w fazie realizacji.

Główną rolą jest ustanowienie efektywnego łańcucha dostaw, który zapewni, że klienci otrzymają swoje zamówienia na czas i po konkurencyjnych cenach. Obejmuje to przeprowadzenie analizy kosztów i korzyści na różnych środkach transportu, a także metod takich jak spedycja towarowa i usługi kurierskie.

Logistyka odgrywa również ważną rolę w utrzymaniu poziomu zapasów poprzez monitorowanie poziomów zapasów i prognozowanie wzorców popytu na podstawie danych z historii sprzedaży.

Jakie wykształcenie dla logistyki

Logistyka wymaga ukończenia studiów licencjackich z zakresu administracji biznesu. Niektóre firmy zatrudniają kandydatów na poziomie podstawowym ze stopniem licencjackim. Stopień naukowy można uzyskać w szkołach technicznych, natomiast stopień naukowy licencjata jest zazwyczaj uzyskiwany na uniwersytetach w trybie 3 i 2-letnim studiów. W obu przypadkach istotne są kursy z zakresu informatyki i statystyki wraz z ogólnymi zajęciami biznesowymi, takimi jak marketing i finanse.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*