Kiedy konieczne jest wykonanie pomiaru rzeźby terenu?

Rzędne wysokości terenu dla poszczególnych punktów pozwalają na określenie rodzaju terenu. Pomiary rzeźby terenu wykorzystywane są bardzo szeroko w zakresie prac geodezyjnych. Dzięki nim można określić rodzaj terenu oraz stwierdzić czy nadaje się on na poszczególne inwestycje infrastrukturalne. W przypadku niektórych rzeźb terenu nie jest możliwe realizowanie prac budowlanych związanych na przykład z budową kolei. Co więcej w niektórych przypadkach pomimo niesprzyjających warunków ukształtowania terenu można dokonać zmiany jej kształtu z wykorzystaniem maszyn budowlanych.

Kształt rzeźby terenu

Pagórkowate ukształtowanie terenu może być bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym oraz wizualnym. Jednak może jednocześnie stanowić dużą przeszkodę w zakresie realizacji prac infrastrukturalnych. Ponadto GEODRAW pozwala na wykonanie wysokiej jakości pomiarów geodezyjnych. Dzięki nim można uzyskać pozwolenia na realizację poszczególnych prac budowlanych. Zatem badanie rzeźby terenu jest niezbędne dla prawidłowego przebiegu prac infrastrukturalnych oraz budowlanych. Ważne jest również odpowiednie naniesienie uzyskanych pomiarów na mapy geodezyjne, które mogą znaleźć szerokie zastosowanie. 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Kiedy konieczne jest wykonanie pomiaru rzeźby terenu?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


jeden × dwa =