Kawa – jak wpływa na nasz organizm?

Kawa – jak wpływa na nasz organizm?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tysiące ludzi na całym świecie wprost nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki aromatycznej kawy. Wiele osób sięga po nią nawet kilka razy dziennie. Ten wyjątkowy napój jest również głównym elementem licznych spotkań towarzyskich czy biznesowych. Poza walorami smakowymi wykazuje on szereg działań na nasz organizm. W tym artykule omówimy kilka z nich.

Kawa działa pobudzająco 

Podstawowym działaniem kawy jest pobudzenie organizmu. Dlatego też najczęściej sięgamy po nią zaraz po przebudzeniu lub w ciągu dnia, kiedy odczuwamy wyraźny spadek energii. Wszystko przez wzgląd na zawartą w niej kofeinę, która wpływa na korę mózgową. Spożywanie kawy powoduje lepsze skupienie uwagi i sprawia, że jesteśmy w stanie przez dłuższy czas skoncentrować się na danej czynności. Dodatkowo zmniejsza senność i zmęczenie. 

Kawa wspomaga trawienie 

Regularne spożywanie kawy pozytywnie wpływa na układ trawienny. Docenią to niewątpliwie osoby, które borykają się z zaparciami. Wystarczy spożywać każdego dnia filiżankę tego aromatycznego napoju i cieszyć się z efektów, które wywołuje. Ponadto, dzięki przyspieszeniu metabolizmu pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów. Dlatego też dobrze jest wybrać odpowiadający nam smak kawy np. tu https://kawasmakowa.pl/Kapsulki-c120 i pić ją regularnie. Spożywanie kawy zmniejsza ryzyko rozwoju takich chorób jak Alzheimer i Parkinson, a także cukrzycy typu 2. Jest bogata również w antyoksydanty, które chronią przed nowotworami. Kawa zwiększa także produkcję serotoniny, która poprawia nastrój. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*