Jakie lampy wybrać w zależności od miejsca ich zamontowania?

Umiejętna gra światłem potrafi podkreślić walory każdego miejsca. Ważne jest odpowiednie umiejscowienie źródeł oświetlenia, a przede wszystkim ich trafny wybór. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy jak go poprawnie dokonać, wykorzystując różne urządzenia. Dowiemy się w jakich miejscach jest je najlepiej stosować.

Upiększamy dom i ogród

Czy uważamy, że w naszym ogrodzie jest zbyt ponuro? Fasada domu nie podoba się nam, a nie chcemy płacić bardzo dużych pieniędzy za remont? Możemy w bardzo łatwy sposób nadać budynkowi zupełnie nowy wygląd, wykorzystując grę światła. Tutaj bardzo dobrze nadadzą się światełka laserowe, które działają trochę jak projektor, wyświetlający z góry ustalony obraz. Możemy na przykład wyświetlić na ścianie zieloną trawę, drzewa, lub dowolne inne kolory, zależnie od tego jakie urządzenie kupimy. Wykorzystują one nowoczesne, bardzo oszczędne źródła światła. Na pewno ich używania nie odczujemy na comiesięcznym rachunku za elektryczność. Niektóre pobierają tak mało prądu, że można zasilać je nawet z baterii.

Pomieszczenia użytkowe

W przypadku miejsc o przeznaczeniu typowo użytkowym, które dotychczas były oświetlane przede wszystkim świetlówkami, dobrym pomysłem będzie zamiana tych lamp na LED-owe. Wykorzystują one diody elektroluminescencyjne, które są obecnie najefektywniejszym znanym źródłem światła. Przykład takiej oprawy można znaleźć na http://ledkos.pl/oswietlenie-komercyjne/listwowe-hermetyczne/kompakt-led/. Dzięki bardzo wysokiemu wydatkowi oświetleniowemu, przekraczającemu nawet 5000 lumenów, doskonale nadadzą się do wykorzystania w takich pomieszczeniach jak garaże, piwnice czy magazyny.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie lampy wybrać w zależności od miejsca ich zamontowania?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


5 × pięć =