Jakie drzewa posadzić w ogrodzie?

Odpowiednio zaaranżowany ogród wzbogaca atrakcyjność każdego domu. Podstawowymi roślinami powinny w nim być różne drzewa. Decydują one bowiem o ogólnym charakterze całości i stanowią wspaniałe tło dla kwiatów oraz bylin. Jeśli nie mamy pomysłu na wybór odpowiednich gatunków drzew lub nie potrafimy sporządzić planu ich nasadzenia, wówczas dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Ofertę jednej z nich można znaleźć na https://gardenrangers.pl/projektowanie-ogrodow/.

Postawmy na gatunki ozdobne i stosunkowo niewielkie

W przydomowych ogrodach doskonale sprawdzają się zwłaszcza drzewa ozdobne, charakteryzujące się tym, że ich liście zmieniają jesienią barwę. Mowa tutaj m.in. o brzozach, irgach, klonach palmowych, a także miłorzębach chińskich. Na uwagę zasługują też gatunki zimnozielone o jasnej korze, czyli bukszpan, kalina oraz mahoń. Poza tym warto pomyśleć o niewielkich drzewkach owocowych kwitnących na wiosnę (wiśnia, jabłoń itp.) i gatunkach iglastych w postaci modrzewia japońskiego, jodły kaukaskiej, wierzby babilońskiej czy cisu pospolitego.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie drzewa posadzić w ogrodzie?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dwanaście − 6 =