Jak wzmocnić kości i stawy u swojego psa?

Pies to zazwyczaj oczko w głowie każdego właściciela. Po latach obserwowania jak nasz czworonóg rośnie, staje się on niemalże częścią rodziny. Niestety wiele psów rasowych, jak i kundelków boryka się z problemami kostno-stawowymi. Wpływ na to może mieć wiele czynników takich jak np. zbyt mało ruchu, otyłość, złe odżywianie lub uwarunkowania genetyczne. Schorzenia na tym tle pojawiają się szczególnie często w przypadku dogów i owczarków niemieckich, jednak ich mniejsi koledzy, czyli jamniki również miewają takie przypadłości. Aby nasz psiak mógł cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata, musimy zadbać o jego dietę i aktywność fizyczną, która także nam przyniesie same korzyści.

Jedzenie i prawidłowa suplementacja

Zdrowe kości oraz stawy to podstawa funkcjonowania czworonoga. Gdy pies zaczyna mieć problemy z chodzeniem, często bywa już za późno na nieinwazyjne działania poprawiające jego sprawność. Chcąc uniknąć takiej sytuacji, musimy zwracać większą uwagę na to, co nasz kudłaty przyjaciel zjada. Przede wszystkim zasięgnij porady weterynarza w kwestii ustalenia odpowiedniej wartości energetycznej posiłków, unikajmy bezwartościowych przekąsek reklamowanych w telewizji, za to zacznijmy podawać specjalne suplementy dla psa na stawy. Preparaty bogate w witaminy, ekstrakty z małży oraz odpowiednie kwasy tłuszczowe poprawią produkcję kolagenu, a ta z kolei wpłynie na sprawność czworonoga. Jest to najbardziej naturalna i bezbolesna metoda zapobiegająca częstym schorzeniom, jednak musimy pamiętać o ciągłości takiej terapii oraz zapewnieniu zwierzakowi odpowiedniej ilości ruchu.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak wzmocnić kości i stawy u swojego psa?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


1 × cztery =