Jak wygląda procedura złomowania pojazdu?

Jak wygląda procedura złomowania pojazdu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z upływem czasu, każdy pojazd mechaniczny, a w tym także samochód, odmawia posłuszeństwa. Wówczas musimy podjąć co do niego decyzję. Tą ostateczną jest jego złomowanie, z którego korzysta się wtedy, gdy samochód jest stary i nie nadaje się do dalszego użytkowania, bo jego naprawa jest nieopłacalna. Złomowanie wydaje się być w takim momencie jedynym słusznym wyjściem. Podstawowym pytaniem pozostaje jednak to, jak zezłomować samochód.

Złomowanie samochodu

Przed samą procedurą złomowania warto wyrejestrować pojazd, aby nie być zobowiązany do opłacania jego dalej obowiązującego ubezpieczenia. Później należy udać się do stacji demontażu pojazdów. Ważne, aby była to placówka legalna, a więc posiadająca specjalne zezwolenie od marszałka danego Województwa. Po oddaniu tam samochodu, my właściciele, otrzymamy oświadczenie o unieważnieniu dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, jeżeli była nam wydana, oraz tablic rejestracyjnych samochodu.

Zaświadczenie to otrzymują właściciel, ubezpieczyciel pojazdu, a także firma demontująca. Co ważne, samochód musi być kompletny, gdyż za każdy brak podstawowych elementów, a tym samym zbyt dużą utratę masy, będziemy zmuszeni uiścić dodatkowe opłaty. Opłata ta nigdy nie jest wyższa niż 10 złotych za każdy brakujący kilogram. Jeżeli wcześniej nie wyrejestrowaliśmy samochodu, to mamy na to 30 dni. Po załatwieniu wszystkich tych formalności, nasze auto zostaje zezłomowane, a w niektórych przypadkach rozłożone na części. Odbywa się to często tylko za zgodą klienta. Sprawdź przykładową ofertę na stronie: https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*