Jak wybrać odpowiedni płyn do kąpieli dla naszego maluszka?

Jak wybrać odpowiedni płyn do kąpieli dla naszego maluszka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płyn do kąpieli to niezbędny element wyprawki dla noworodka. Producenci oferują bardzo duży wybór kosmetyków, różnią się ceną, wyglądem, składem i zapachem. Co powinien zawierać płyn do kąpieli dla dziecka? Jaki będzie odpowiedni dla wrażliwej skóry malucha? Czym się kierować przy wyborze?

Kąpiel malucha

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa, cienka i delikatna. Skłonna do przesuszeń i reakcji alergicznych. Na skórze malucha gromadzą się zanieczyszczenia, pot, resztki pokarmu, bakterie i złuszczony naskórek. Dlatego przynajmniej raz na dwa dni dziecko powinno być kąpane. Stabilna wanienka, woda w temperaturze 35-37 stopni, delikatna myjka oraz odpowiednie kosmetyki. Kąpiel ma na celu oczyścić i nawilżyć skórę dziecka. Niemowlęta powinny być kąpane w naturalnych płynach.

Skład i jakość

Płaszcz lipidowy ma na celu chronić skórę przed utratą wody, dlatego odpowiednio dobrany płyn do kąpieli jest bardzo istotny. Najbezpieczniejszy dla dziecka jest taki, który posiada bardzo mało składników. Odpowiednie dla wrażliwej skóry malucha są kosmetyki z naturalnymi składnikami, dostępne pod adresem https://tibunaturals.pl/. Płyn do kąpieli powinien zawierać oleje, ciekłą parafinę i łagodne komponenty usuwające zanieczyszczenia ze skóry dziecka. Mile widziane są roślinne składniki w tym: olejek z pestek malin, ekstrakt z aloesu czy granatu. Ponadto płyny do kąpieli malucha powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, które zapewnią dermatologiczne atesty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*