Jak ubierać chłopca wiosną?

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia, a zachodzące w niej przemiany wzbudzają zachwyt na twarzach ludzi. To doskonały moment na to, by cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu i odkrywać otaczający nas świat. Należy pamiętać o tym, że wiosną pogoda bywa jednak kapryśna. Choć nie brakuje promieni słonecznych, powietrze może być chłodne, a wiatr dawać o sobie znać. Nie brakuje też przelotnych i niespodziewanych opadów deszczu. W co warto więc zaopatrzyć garderobę małego chłopca na tę specyficzną porę roku?

Aby pociecha czuła się komfortowo

Wiosną warto ubierać dziecko przy pomocy warstw. Niezastąpione okażą się spodnie wykonane z miękkiej tkaniny, do których dobierzemy sportowe obuwie lub kalosze podczas deszczowych dni. Do tego bawełniana koszulka z krótkim rękawkiem, która pozwoli skórze oddychać i bluza z kapturem. Zapewni dodatkową warstwę ciepła, a kaptur będzie w stanie ochronić przed wiatrem. Równie dobrze sprawdzą się w tym przypadku czapki na wiosnę dla chłopców. Sięgnijmy po nie wtedy, gdy zamiast bluzy założymy dziecku sweterek. Na to ubierzmy dziecku kurtkę – w zależności od temperatury albo cieńszą i lekką, albo nieco grubszą. Podczas pierwszych, chłodnych wiosennych dni nie bójmy się sięgać po szaliki. Skutecznie chronią malucha przed zimnem i pozwolą mu czuć się komfortowo tak, by móc w pełni cieszyć się spacerem w parku lub godzinami na placu zabaw. Podczas tej pory roku przyda się również peleryna przeciwdeszczowa, w którą także dobrze będzie zaopatrzyć szafę z ubraniami naszego dziecka.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak ubierać chłopca wiosną?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


cztery − 3 =