Jak dbać o skórzany portfel?

Jeżeli chodzi o posiadanie skórzanych elementów garderoby typu buty, z pewnością większość ich użytkowników wie w jaki sposób o nie dbać. Niemniej jednak inne produkty, które zostały wykonane z materiału skórzanego wymagają równie dobrej i systematycznej pielęgnacji.

Bardzo popularnym niewielkim elementem skórzanym, który służy nam na codzień jest z pewnością portfel skórzany. Dbanie o właściwą jego kondycję to zarówno zachowanie jego odpowiedniego wyglądu, jak również regularne czyszczenie i konserwowanie. Poniżej przedstawimy Państwu kilka istotnych rad odnośnie dbania o skórzany portfel:

Na co dzień

Skóra wydaje się być bardzo wdzięcznym materiałem, niemniej jednak jak wszystko posiada również pewne ograniczenia. Jeżeli nasz portfel jest noszony w kieszeni na przykład obok ostrych kluczy, musimy mieć na uwadze, że bez problemu ulegnie wtedy zniszczeniu. Jeżeli na powierzchni naszego portfela powstaną jakieś rysy, można je uzupełnić specjalną pastą, jednakże przy głębokich zarysowaniach może to być niemożliwe. Dlatego najlepiej unikać takich sytuacji.

Co stosować na zabrudzenia ?

Jeśli nasz portfel wykonano z tradycyjnej skóry bez użycia dodatkowych barwników, idealnym sposobem na pozbycie się zabrudzeń będzie wykorzystanie do tego mieszaniny wody i octu. Ocet powinien stanowić niewielką część mieszanki. Tak przygotowaną miksturę należy nanosić na nasz portfel za pomocą lekko wilgotnej szmatki. Jeżeli musimy usunąć tłuste zanieczyszczenia, najlepiej robić to mieszaniną ubitego białka jajek i terpentyny. W przypadku jasnej skóry, najpierw spróbujmy wyczyścić ją gumką do ścierania.

Konserwacja

Żeby zachować jak najdłużej dobry wygląd skóry na naszym portfelu, należy ją regularnie konserwować. Delikatną skórę na naszym portfelu możemy natłuścić za pomocą pasty, której normalnie używamy do obuwia. Możemy to też zrobić za pomocą gliceryny. Portfele skórzane, które były barwione najlepiej konserwować za pomocą wosku pszczelego, lub terpentyny. Po nałożeniu tłustej substancji na portfel, należy go dokładnie wypolerować za pomocą miękkiej ściereczki.

Bardzo eleganckie skórzane portfele damskie znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Galanter.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak dbać o skórzany portfel?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


trzy × 4 =