Jak czyścić elektronarzędzia?

Zakup wysokiej klasy wiertarki czy szlifierki z pewnością nie jest małym wydatkiem. Tego typu elektronarzędzia przydają się w każdym domu, jednak aby służyły długo i bezawaryjnie należy zadbać o ich prawidłową konserwację. Z racji, że pracują one w trudnych i często niezbyt higienicznych warunkach, najważniejsze będzie ich czyszczenie, koniecznie po każdorazowym użyciu.

Pył powstający przy wierceniu otworów czy piłowaniu lub szlifowaniu drewna dostaje się praktycznie wszędzie i w krótkim czasie może uszkodzić wszelkie elementy ruchome sprzętu. Z racji, że jest on napędzany wydajnymi silnikami elektrycznymi, w obudowach znajdują się otwory ułatwiające prawidłowe chłodzenie. Jest to jednocześnie droga, którą zanieczyszczenia dostają się do środka i mogą doprowadzić do zatarcia wrzeciona wiertarki czy nawet całego silnika. Dlatego po pracy należy dokładnie oczyścić je z najmniejszych drobin pyłu, najlepiej wykorzystując w tym celu sprężone powietrze. Doskonale nadaje się do tego sprężarka z dołączonymi specjalnymi końcówkami lub spray, jaki można zakupić w większości sklepów z artykułami mechanicznymi.

Kiedy jednak brud zbił się w trudne do usunięcia warstwy, warto spróbować usunąć go płynem czyszczącym, który cienką rurką wprowadza się do zabrudzonego miejsca. Powoli, ale skutecznie rozpuszcza on i wymywa zanieczyszczenia, przywracając sprzętowi pełną sprawność. Wszelkie części ruchome wymagają regularnej konserwacji, smarowania, najlepiej przy użyciu środków zalecanych przez producenta. Należy ściśle przestrzegać zaleceń, jakie znajdziemy w instrukcji, a stosowanie niesprawdzonych domowych metod czy substancji niewiadomego pochodzenia może doprowadzić do poważnej awarii, której nie będzie można usunąć w ramach gwarancji.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak czyścić elektronarzędzia?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


jeden × dwa =