Fizjoterapia – kiedy warto z niej skorzystać?

Fizjoterapia – kiedy warto z niej skorzystać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach fizjoterapia stała się szerzej stosowanym sposobem leczenia różnych schorzeń. Tutaj patrzymy na to, czy fizjoterapia jest warta i kiedy może być właściwe, aby ją stosować.

Czym jest fizjoterapia?

Fizjoterapia jest gałęzią medycyny, która ma na celu leczenie problemów fizycznych. Może pomóc ludziom z urazami lub chorobami, które wpływają na ich mobilność lub zdolność do wykonywania codziennych czynności. Specjaliści od fizjoterapii diagnozują i leczą pacjentów przy użyciu szeregu technik, w tym masażu, elektroterapii i manipulacji. Mogą oni również przepisywać programy ćwiczeń dla pacjentów, którzy wracają do zdrowia po urazie lub których stan wymaga regularnych ćwiczeń.

Kto może skorzystać z fizjoterapii?

Każdy, kto cierpi na jakikolwiek rodzaj urazu lub choroby może skorzystać z fizjoterapii, w tym osoby, które zostały poszkodowane w wypadkach, które cierpią na artretyzm lub inne przewlekłe schorzenia, takie jak ból pleców, które są w ciąży i miały komplikacje podczas ciąży lub porodu, które doznały udaru lub urazu mózgu, lub które doświadczyły urazu psychologicznego, takiego jak zespół stresu pourazowego (PTSD). Osoby chore na raka mogą również korzystać z fizjoterapii, jeśli doświadczają osłabienia mięśni lub bólu spowodowanego chemioterapią.

Istnieje wiele różnych rodzajów fizjoterapii

Fizjoterapia mięśniowo-szkieletowa – ten rodzaj leczenia skupia się na mięśniach, kościach i stawach. Fizjoterapeuci mięśniowo-szkieletowi mogą stosować ultradźwięki, ćwiczenia i techniki masażu w celu leczenia problemów mięśniowo-szkieletowych, takich jak ból pleców lub sztywność stawów.

Fizjoterapia neurologiczna – polega na leczeniu schorzeń neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona lub udar mózgu, poprzez ćwiczenia zaprojektowane specjalnie dla tych schorzeń (takie jak trening chodu). Fizjoterapeuci neurologiczni stosują również inne techniki, takie jak akupunktura i hydroterapia (wykorzystywanie wody do leczenia schorzenia).

Fizjoterapia dziecięca – ten rodzaj leczenia jest odpowiedni dla dzieci z problemami mięśniowymi lub kostnymi, takimi jak porażenie mózgowe lub reumatoidalne zapalenie stawów.

Jeśli chcesz skorzystać z usług tego typu, to fizjoterapia Warszawa, jest miastem, w którym to osiągniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*