Doczepiany kucyk – w jaki sposób go założyć?

Doczepiany kucyk – w jaki sposób go założyć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych czasach istnieje wiele sposobów na urozmaicenie fryzury bądź nawet na całkowitą jej zmianę! Błyskawiczną i efektywną opcją jest założenie peruki, którą można otrzymać w przeróżnych kolorach oraz fasonach. O tym, w jaki sposób poprawnie założyć różne typy włosów można dowiedzieć się z poniższego tekstu. 

Rodzaje peruk 

Główną różnicą między perukami występującymi na rynku jest to, czy są one wykonane z syntetycznego włosia, czy naturalnego. Wśród peruk syntetycznych dostępnych jest wiele fasonów oraz kolorów, które szczególnie przypadną do gustu osobom lubiącym eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Obecnie technologia wytwarzania peruk jest na tyle rozwinięta, że nawet najbardziej szalone opcje będą komfortowe w użytkowaniu. Można postawić na oryginalny wygląd nie tracąc na komforcie. 

Wśród peruk naturalnych istnieje wewnętrzny podział uzależniony od tego, z jakiego typu włosia wykonana jest dana peruka. Najjaśniejsze odcienie peruk uzyskuje się z włosów słowiańskich. Jest na nie największe zapotrzebowanie, dlatego ich cena jest adekwatnie wyższa od innych pozycji. Dostępne są też włosy europejskie, które czasami należy poddawać procesom dekoloryzacji w celu uzyskania jaśniejszego koloru – jeśli jest na to zapotrzebowanie. Włosy indyjskie charakteryzują się falami lub lokami. 

 W jaki sposób zakładać włosy?

Komfortowe noszenie peruki uzależnione jest między innymi od tego, czy w poprawny sposób zostanie założona. Różne typy peruk wymagają odrębnego sposobu zakładania. Aby móc cieszyć się pięknie wyglądającymi włosami warto zapoznać się z technikami zakładania peruk. 

Zakładanie pasm włosów typu clip – in jest jedną z najprostszych form zakładania peruk. Pasma włosów umiejscowione są na klipsach przypominających grzebyki. Naturalne włosy dzieli się na pasma, między które wpina się wspomniane grzebyczki uzyskując niesamowite zagęszczenie i naturalnie wyglądające włosy. 

Z kolei kucyk doczepiany może zostać umiejscowiony na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest doczepienie go na grzebieniu. Naturalne włosy upina się w kitkę, następnie przymocowuje grzebień z kucykiem – peruką i pasmem włosów naturalnych owija się miejsce przymocowania kucyka. Drugą opcją jest założenie kucyka doczepianego na klipsa. Tu podobnie jak poprzednio należy uformować kucyk z naturalnych włosów i doczepić w wybranym miejscu pasmo peruki przy pomocy klipsa. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*