Do kogo zwrócić się o pomoc w sprawie kupna pierwszego domu?

Do kogo zwrócić się o pomoc w sprawie kupna pierwszego domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli kupujesz swój pierwszy dom, możesz być przytłoczony liczbą osób oferujących porady i pomoc. Ale jest tylko kilku ekspertów, którzy mogą udzielić Ci solidnej porady. Oto jak ich znaleźć:

Doradca finansowy

Doradca finansowy może pomóc określić, czy masz wystarczająco dużo pieniędzy na zaliczkę i czy kwalifikujesz się do kredytu. Może on również poprowadzić Cię przez formalności związane z ubieganiem się o kredyt hipoteczny.

Doradca hipoteczny

Doradca hipoteczny pracuje z Tobą, aby określić, na jaki dom możesz sobie pozwolić w oparciu o ilość zaoszczędzonych pieniędzy i Twoje obecne zadłużenie. Pomoże Ci również wybrać najlepszy rodzaj kredytu dla Twojej sytuacji, taki jak kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu lub kredyt o stałym oprocentowaniu. Jest on bardzo istotny w całym procesie, gdyż nikt inny nie powie Ci tyle o kredycie co doradca hipoteczny Szczecin na swoim terenie posiada wielu profesjonalnych doradców, którzy pomogą Ci z Twoim problemem kredytowym.

Agent nieruchomości

Agent nieruchomości może pomóc znaleźć odpowiednią nieruchomość dla Ciebie i działać jako pośrednik między kupującym a sprzedającym. Mogą również doradzać w kwestiach takich jak to, czy Twoja oferta jest konkurencyjna cenowo i jakie cechy powinny być zawarte w Twojej ofercie. Nie będą oni jednak w stanie udzielić Ci porady na temat tego, na ile domu możesz sobie pozwolić lub który kredytodawca będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

Prawnik

Prawnik przejrzy wszystkie dokumenty związane z zakupem domu – w tym umowy pomiędzy kupującymi i sprzedającymi – i upewni się, że są one prawnie wiążące i uczciwe. Prawnik pomoże również chronić interesy obu stron podczas negocjacji, zwłaszcza jeśli chodzi o finansowanie; obejmuje to przegląd wszelkich dokumentów związanych z kredytami hipotecznymi lub innymi pożyczkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*