Dlaczego warto zainwestować w oczyszczalnię szamba ekologiczną?

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczalnię szamba ekologiczną?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szambo ekologiczne – co to takiego?

Każdy dom jednorodzinny musi posiadać odpowiednio dobrany system odpowiadający za utylizację ścieków. Szambo ekologiczne to rozwiązanie pośrednie między dwoma innymi typami rozwiązań. Mowa tu o zbiorniku tradycyjnym oraz przydomowej oczyszczalni ścieków. Szambo tego typu cechuje się niezwykłą odpornością oraz zapewnia dużą szczelność. W poniższym artykule odpowiemy Państwu na pytanie dlaczego inwestowanie w ekologiczną oczyszczalnię szamba jest dobrym pomysłem.

Co różni szambo ekologiczne od oczyszczalni biologicznej?

Oczyszczalnia biologiczna nie wiąże się z dużymi wydatkami finansowymi. Jedyny koszt, jaki będziemy ponosić w trakcie jej eksploatacji, to rachunek za energię elektryczną. Jego wysokość w skali roku jest równa 200 zł. Jak widać, koszty eksploatacji oczyszczalni biologicznych są niskie. Dodatkowo oczyszczalnie biologiczne charakteryzują się tym, że są przyjazne dla środowiska. Oprócz tego są łatwe w obsłudze. Nie jest też konieczne wykonywanie drenażu po kilku latach użytkowania.

Z kolei szambo ekologiczne wiąże się ze znacznie niższymi kosztami budowy w porównaniu do oczyszczalni biologicznych. Cechą, która wpływa na korzyść szamb ekologicznych, jest fakt, że są one szczelne oraz wysoce odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Nie zaszkodzi im także nacisk gruntu czy korozja. Tego typu zbiorniki ekologiczne mogą funkcjonować nawet przez okres kilkudziesięciu lat. Wyróżnia się szamba ekologiczne stworzone z betonu oraz tworzywa sztucznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*