Czym jest pakowanie próżniowe i jakie urządzenia się do tego wykorzystuje?

Czym jest pakowanie próżniowe i jakie urządzenia się do tego wykorzystuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pakowanie próżniowe to proces usuwania powietrza ze szczelnie zamkniętego worka lub pojemnika w celu zapobieżenia zepsuciu i przedłużenia okresu przydatności produktu. Do stworzenia takiego środowiska wykorzystywane są pakowarki próżniowe. Istnieje wiele różnych typów pakowarek próżniowych, z których każdy posiada unikalne cechy i korzyści.

Maszyny do pakowania próżniowego

Dostępnych jest wiele różnych typów pakowarek próżniowych, w tym:

Zgrzewarki próżniowe

Maszyny te wykorzystują ciepło do uszczelnienia plastikowej torby wokół przedmiotów i usunięcia z niej powietrza. Są one często używane w kuchni do przechowywania resztek lub żywności przez dłuższy czas. Większość modeli jest przeznaczona do użytku domowego, ale większe mogą być używane przez restauracje i innych użytkowników komercyjnych czy też przemysł. Do takich modeli zgrzewarek należą też te impulsowe, które można zakupić choćby ze strony: https://www.techno.com.pl/maszyny/zgrzewarki/impulsowe/.

Pompy próżniowe

Urządzenia te wykorzystują siłę ssania do usuwania powietrza z pojemników takich jak butelki czy słoiki. Mogą być również używane na workach, choć nie we wszystkich przypadkach ze względu na ograniczenia rozmiaru niektórych modeli. Pompa często składa się z dwóch części: jednej, która mocuje się bezpośrednio do pojemnika i drugiej, która mocuje się bezpośrednio do samego urządzenia. Wąż łączy te dwie części, dzięki czemu powietrze może być usunięte z pojemnika poprzez siłę ssącą z wnętrza samej maszyny. Można je stosować w domu lub w obiektach komercyjnych, takich jak restauracje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*