Dlaczego warto mieć kamizelkę odblaskową w swoim samochochodzie?

Polskie przepisy nie nakładają na kierowcę obowiązku posiadania kamizelki odblaskowej. W samochodzie powinny natomiast znaleźć się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy. Wszystkie te elementy, również nieobowiązkowe, są przydatne w momencie kolizji. Kamizelka i trójkąt pozwalają skutecznie informować o zaistniałej sytuacji, a jednocześnie zadbać o własne bezpieczeństwo na drodze. Z kolei gaśnica pozwala ugasić ogień przed przyjazdem właściwych służb.

Dbaj o własne bezpieczeństwo

Choć kamizelka odblaskowa nie jest obligatoryjna, warto mieć ją w swoim samochodzie z kilku powodów.

Po kolizji należy wyjść z samochodu i wykonać kilka kluczowych czynności. Gdy jest ciemno lub pada deszcz może to być skrajnie niebezpieczne, a posiadanie elementów odblaskowych zwiększa naszą widoczność i zapewnia większy poziom bezpieczeństwa. Na autostradzie nikt przecież nie spodziewa się pieszego, a hamowanie przy osiąganych tam prędkościach i trudnych warunkach jazdy może zająć zbyt wiele czasu. Kamizelka jest wtedy niezbędna. Jej założenie zwiększa naszą widoczność nawet do kilkunastu metrów, dzięki czemu inny kierowca może odpowiednio wcześnie zareagować.

Okazuje się również, że pomimo iż w Polsce jej posiadanie nie jest wymagane, inne kraje mają zupełnie inne przepisy. W związku z tym, wybierając się na wakacje, lepiej zaopatrzyć się we własny egzemplarz i nie narażać się na dodatkowe nieprzyjemności. Dobrej jakości kamizelki odblaskowe dostępne są np. na stronie internetowej: http://robimykoszulki.pl/oferta/kamizelki-odblaskowe/

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Dlaczego warto mieć kamizelkę odblaskową w swoim samochochodzie?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dwadzieścia + 8 =