Dlaczego pellet warto użyć na opał?

Pellety drzewne są odpowiednim paliwem dla większości urządzeń opalanych drewnem, w tym pieców na pellety, kominków, wkładów i innych urządzeń grzewczych opalanych drewnem. Pellety powstają poprzez sprasowanie trocin, kory i innych materiałów z twardego drewna w małe granulki używane do zasilania urządzeń. Mogą być wykonane z dowolnego rodzaju drzewa i występują w różnych gęstościach od bardzo drobnych do grubych.

Najważniejsze informacje

Pellety drzewne są całkowicie naturalnym i odnawialnym źródłem paliwa, co czyni je świetną alternatywą dla tradycyjnych paliw, takich jak olej, gaz ziemny czy propan. Pellety są czystsze w spalaniu niż inne paliwa, więc produkują mniej emisji i tworzą mniej sadzy i dymu. Pellety drzewne to po prostu sprasowane trociny. Kiedy są spalane, generują więcej ciepła przy mniejszym zanieczyszczeniu powietrza niż paliwa kopalne. Jako bonus, czysto spalające się pellety drzewne mogą być tańsze niż energia elektryczna. Pellety drzewne to fantastyczny wybór paliwa do ogrzewania domu. Stanowią alternatywę dla polan, które wymagają rąbania i łupania. Są również znacznie łatwiejsze w przechowywaniu niż polana, ponieważ można je układać jeden na drugim. Typowy worek pelletów ma taki sam potencjał grzewczy jak dwadzieścia polan drewna opałowego. Warto zapoznać się z ofertą tego producenta na tej stronie pellet-robin.pl.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Dlaczego pellet warto użyć na opał?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


cztery × 5 =