Deszczownica – czym różni się od tradycyjnej słuchawki prysznicowej?

Deszczownica – czym różni się od tradycyjnej słuchawki prysznicowej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trakcie urządzania łazienki w domu lub mieszkaniu zawsze zachodzi konieczność wyboru między tradycyjną wanną a kabiną prysznicową. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, to wówczas czeka nas jeszcze podjęcie ważnej decyzji w zakresie rodzaju baterii. Obecnie sporą popularnością cieszą się nowoczesne deszczownice, które są idealnie przystosowane do rozpraszania wody. Od zwykłych słuchawek prysznicowych różnią się zarówno sposobem montażu, jak i designem oraz funkcjonalnością.

Gwarancja komfortowej, relaksującej kąpieli

Tradycyjna słuchawka jest przymocowana do elastycznego węża i umieszczona w dedykowanym uchwycie przytwierdzonym bezpośrednio do kabiny. Bardziej nowoczesne modele mogą się natomiast przesuwać po specjalnym drążku. Posiadają zazwyczaj funkcję blokady w dowolnym punkcie. Słuchawki przede wszystkim pozwalają na niezwykle precyzyjne kształtowanie rodzaju strumienia wody (normalny, delikatny, igiełkowy, masujący itp.) – łącznie z jego intensywnością. Poza tym dzięki wbudowanym ogranicznikom minimalizują zużycie wody, co przekłada się na oszczędności finansowe.

Z kolei deszczownice to konstrukcje głowicowe przeznaczone do lania ponadprzeciętnie wąskich i rozproszonych strużek. Mogą być z powodzeniem podłączone do ściany. Na uwagę zasługują jednak w szczególności deszczownice sufitowe, ponieważ nie zajmują miejsca w kabinie prysznicowej, a jednocześnie prezentują się bardzo modernistycznie. Równomiernie oblewają całe ciało wodą (bez konieczności sterowania dłońmi), dzięki czemu branie codziennej kąpieli sprawia ogromną przyjemność. Człowiek czuje się tak, jakby stał pod gołym niebem w strugach prawdziwego deszczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*