Czym zajmuje się kosmetolog?

Czym zajmuje się kosmetolog?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kosmetolog to osoba, która specjalizuje się w sztuce nakładania makijażu i używania innych produktów do pielęgnacji skóry, aby ludzie wyglądali pięknie. Kosmetolog może pracować w dowolnej liczbie branż, od handlu detalicznego po salony i spa.

To specjaliści

Kosmetolodzy są wyszkolonymi profesjonalistami, którzy zazwyczaj spędzają dwa lata ucząc się, jak strzyc włosy, stosować makijaż i wykonywać inne zabiegi kosmetyczne. Muszą zdać egzaminy licencyjne, zanim będą mogli legalnie praktykować swój fach. 

Kosmetolodzy są często myleni z fryzjerami, którzy są przeszkoleni w strzyżeniu włosów. Kosmetolog nie jest fryzjerem

Specjalizacja

Kosmetolodzy mogą specjalizować się w konkretnym obszarze, takim jak stylizacja włosów lub pielęgnacja skóry. Na przykład stylista włosów może specjalizować się w strzyżeniu włosów męskich lub damskich, włosów dziecięcych lub posiadać certyfikat kolorysty, który specjalizuje się w farbowaniu włosów trwałymi farbami. Niektórzy kosmetolodzy oferują również w ramach swoich usług zabiegi na twarz, manicure i pedicure.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usług profesjonalistów to powinieneś koniecznie odwiedzić stronę: http://www.dermatoestetica.pl/specjalisci/kosmetolodzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*