Czy warto zainwestować w nieprzemakalną odzież?

Czy warto zainwestować w nieprzemakalną odzież?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Góry są piękne i jednocześnie nieprzewidywalne. Planując wypad w góry warto więc zadbać o odpowiednią odzież i obuwie. Jednym z istotnych elementów ubioru jest także kurtka. Powinna zapewnić ona komfort, wygodę i skuteczną ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Dobrze dobrana sprawdzi się nie tylko na górskich szlakach, ale również w wielu codziennych sytuacjach.

Lekka, uniwersalna, wytrzymała

Planując wycieczkę w góry, bez względu na porę roku, należy zadbać o odpowiednie ubranie. Wygodne, stabilne buty, bielizna termoaktywna, ciepła bluza i nieprzemakalna kurtka, to akcesoria, których nie może zabraknąć w turystycznym ekwipunku. Pogoda w górach potrafi zmienić się z godziny na godzinę – może się wręcz zdarzyć, że słoneczne niebo w ciągu kilkunastu minut spowiją ciemne, deszczowe chmury. W tej sytuacji kołem ratunkowym jest kurtka przeciwdeszczowa. Wybierając konkretny model warto zwracać uwagę nie tylko na kolor czy fason, ale przede wszystkim na jakość. Istotną funkcję spełnia tutaj materiał, z którego kurtka została wykonana. Standardowa deszczówka nie zapewni optymalnej ochrony przed deszczem, śniegiem i wiatrem, dlatego też warto zainwestować w dobrej jakości kurtkę z membraną, która sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji. Co więcej, śmiało można ją założyć na wycieczkę rowerową, spotkanie ze znajomymi czy spacer z psem. Wiele przydatnych i praktycznych informacji w przedmiotowej kwestii można znaleźć w zasobach witryny https://salewa24.pl/pol_m_Ona_Odziez-damska_Kurtki_Kurtki-z-membrana-GORE-TEX-1205.html. Dobrej jakości nieprzemakalna kurtka może służyć przez długie lata, zapewniając komfort i wygodę w wielu sytuacjach.

Kompletując odzież na górskie wycieczki warto także zaopatrzyć się w wygodne, nieprzemakalne buty za kostkę, koniecznie z grubą podeszwą. Przydadzą się także ciepłe, przepuszczające powietrze i odprowadzające wilgoć skarpety. Podobne właściwości powinna mieć odzież wierzchnia. Równie ważne jest nakrycie głowy – w okresie letnim powinna to być czapka z daszkiem, a zimą ciepła czapka, szal i rękawiczki. Przez cały rok warto ponadto posiadać chustę wielofunkcyjną, zwaną często kominem czy buffem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*