Co powinna zawierać dieta dla konia?

Dieta konia to jeden z najważniejszych elementów opieki nad tym zwierzęciem. Odpowiednio urozmaicona i zbilansowana, pozwala utrzymać dobry stan jego zdrowia, piękny wygląd i prawidłowe zachowanie. Powinna być dostosowana do masy i rasy zwierzęcia, a także rodzaju wykonywanej przez niego pracy.

Podstawowe składniki 

W żywieniu konia można wyróżnić pewne podstawowe składniki, niezbędne w codziennej diecie. Warto pamiętać o podawaniu w pierwszej kolejności pasz objętościowych, a dopiero po nich – pasz treściwych. Jedzenie powinno być zawsze świeże, nie zapleśniałe i wysokiej jakości. Podstawą diety powinny być pasze objętościowe – zielonka oraz siano. Są one łatwo strawne i bogate w celulozę oraz białko, skutecznie neutralizując soki trawienne. Podawanie 2 kg siana i trawy na każde 100 kg masy ciała konia pozwala zaspokoić jego głód, a także zapobiegać niepożądanym problemom behawioralnym.

W menu zwierzęcia nie może zabraknąć również zbóż w ilości maksymalnie 2 kg na jeden posiłek dla konia o dużym wzroście. Zboża to pasza treściwa bogata w węglowodany rozpuszczalne i doskonale przyswajalna, jednak nie powinna być nadużywana – zalegając w żołądku może powodować dolegliwości trawienne. Dla zwierząt najlepiej podawać owies, który jest najbezpieczniejszym zbożem, obfitującym w cukry.

Na rynku dostępny jest ogrom różnego rodzaju pokarmów dla koni. Wiele z nich – między innymi wysłodki buraczane i witaminy – można nabyć w Internecie na https://www.zywieniekoni.pl/wyslodki-buraczane/, bez konieczności żmudnych poszukiwań, za to z wygodną dostawą do domu. Stanowią one doskonałe uzupełnienie diety zwierzęcia, zapewniając mu dobre zdrowie i samopoczucie.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Co powinna zawierać dieta dla konia?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


5 × dwa =