Akumulator samochodowy – jak wybrać odpowiedni?

Akumulator samochodowy – jak wybrać odpowiedni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akumulatory samochodowe to jeden z najważniejszych elementów Twojego samochodu. Odpowiadają za uruchomienie silnika i utrzymanie go w ruchu. Bez akumulatora nie będziesz w stanie prowadzić swojego samochodu. Akumulatory samochodowe występują w różnych kształtach i rozmiarach. Skąd więc wiadomo, który z nich jest odpowiedni dla Twojego samochodu?

Wielkość silnika i typ

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego akumulatora Volt jest wielkość silnika oraz to, czy jest to silnik benzynowy czy diesel.. Jeśli akumulator jest zbyt mały, może nie uruchomić silnika, gdy na zewnątrz jest zimno lub gdy w akumulatorze nie ma już zbyt wiele energii. Jeśli jest zbyt duży, to może przeciążyć twój system elektryczny i spowodować inne problemy.

Użytkowanie samochodu

Innym ważnym czynnikiem jest to, czy będziesz regularnie jeździł na długich lub krótkich dystansach. Jeśli planujesz codzienną jazdę na długich dystansach, możesz potrzebować akumulatora o dużej pojemności, ponieważ mają one większą rezerwę mocy niż akumulatory standardowe. Akumulatory o dużej pojemności są również przeznaczone do użytku w wózkach golfowych, łodziach i innych zastosowaniach, w których występują wysokie wymagania dotyczące pojemności i intensywnego użytkowania przy niskich prędkościach przez dłuższy czas. Standardowe akumulatory samochodowe nie są przeznaczone do tego typu zastosowań i nie powinny być w nich używane bez wymiany na odpowiedni model typu deep cycle.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*