Zabawki dla niemowlaka

Jakie zabawki kupić niemowlakowi? – to pytanie zadaje sobie wielu rodziców. W sklepach znaleźć można szeroki wachlarz propozycji, okazuje się jednak, że nie wszystkie sprawdzą się w przypadku maluszków.

Rozwój zmysłów

Zabawki dla niemowląt powinny rozwijać trzy podstawowe zmysły – wzrok, słuch i dotyk. Dzieci do trzeciego miesiąca życia poznają świat przede wszystkim za pomocą wzroku, choć i ten zmysł nie do końca jest rozwinięty. Doskonałą propozycją są w tym przypadku zabawki kontrastowe tudzież cienie tworzone na ścianie przez projektor.

Najlepszą propozycją są zabawki w kolorach czarno-białych lub czerwono-białych, z ewentualnymi dodatkami w innych odcieniach.Są one dostępne m.in. na https://okiemmaluszka.pl/.

Zainteresowanie maluszków wzbudzają kręcące się karuzele nad łóżeczkiem oraz oryginalne ozdoby wizualne, które umożliwią dziecku prawidłowy rozwój. Przykładem potwierdzającym to stwierdzenie są zabawki Mobile Montessori – https://okiemmaluszka.pl/mobile-montessori.

Poznawanie świata przez zabawę

Maluchom, które ukończyły trzeci miesiąc życia, warto kupić matę edukacyjną, dzięki której nauka obracania będzie dużo łatwiejsza. Efektowne wzory i odpowiednia gama kolorystyczna wzbudzi dodatkowo zainteresowanie malucha, zachęcając do poznawania świata.

Półroczne dziecko potrafi samodzielnie bawić się gryzaczkami, grzechotkami, a nawet książeczkami. Doskonałą propozycją są także interaktywne maty edukacyjne, które warto zapewnić dziecku po ukończeniu dziewiątego miesiąca życia.

Wybierając zabawki, najlepiej kierować się indywidualnymi możliwościami percepcyjnymi małego człowieka, wybierając akcesoria, które zapewnią odpowiedni rozwój poznawczy, fizyczny i społeczny maluszka.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Zabawki dla niemowlaka"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


19 − sześć =