Usługi kominiarza – jakie działania składają się na jego ofertę?

Kominiarz to specjalista, który zajmuje się czyszczeniem kominów i przewodów kominowych. Robi to po to, aby zapewnić bezpieczną ewakuację dymu i gazów z domu. Praca kominiarza ma na celu zapobieganie pożarom i zatruciu tlenkiem węgla. Poszukując odpowiedniego kominiarza, można z powodzeniem skorzystać ze strony https://homer.com.pl/uslugi-kominiarskie/.

Czyszczenie jest jedną z najważniejszych czynności kominiarza

Usuwa on osady sadzy ze ścian komina za pomocą szczotek, mioteł lub prętów. Sadza to ciemna szaro-czarna substancja powstała w wyniku niepełnego spalania drewna lub innych materiałów organicznych. Czyści również czopuch, czyli przejście, które prowadzi z kominka do komina. Przewód kominowy zapobiega przedostawaniu się sadzy i gazów do domu.

Drugą czynnością kominiarza jest kontrola

Sprawdza on, czy w ścianach przewodów kominowych są pęknięcia i uszczelnia je za pomocą zaprawy cementowej lub specjalnych materiałów kitowych; sprawdza również, czy u podstawy komina znajdują się uszkodzone pustaki i w razie potrzeby naprawia je.

Czyszczenie paleniska i montaż wkładki

Trzecią czynnością kominiarza jest czyszczenie paleniska i montaż nowej wkładki. Można to zrobić podczas jednej wizyty lub w razie potrzeby na drugiej wizycie. Kominiarz czyści palenisko usuwając z niego wszelkie zanieczyszczenia i sadzę. Następnie kominiarz instaluje nową wkładkę, czyli wzmocniony materiał cementowy, który pokrywa całą powierzchnię otworu kominkowego. Wkładka zapobiega utracie ciepła przez pęknięcia w ścianach murowanych i uszczelnia te pęknięcia własną grubością.

Wreszcie, używa on specjalnego sprzętu, aby sprawdzić, czy w systemie nie ma żadnych nieszczelności

Czujniki dymu połączone z czujnikami ciepła zainstalowanymi w różnych miejscach w domu wykryją wszelkie nienormalne zmiany temperatury, które mogą wskazywać na problemy z nieszczelnością systemu kominowego; kamery termowizyjne mogą zidentyfikować zimne miejsca, w których dym może wydostawać się z kominka, a nie jest widoczny z zewnątrz.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Usługi kominiarza – jakie działania składają się na jego ofertę?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


pięć − 2 =