Sosnowe,mahoniowe, czy bukowe – jakie meble wybrać do salonu?

Sosnowe,mahoniowe, czy bukowe – jakie meble wybrać do salonu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to wnętrze typowo reprezentacyjne, dlatego wymaga odpowiedniej aranżacji. Powinny się tutaj znaleźć przede wszystkim solidne i atrakcyjne pod względem wizualnym meble, które będą stanowiły swoistą wizytówkę domu podczas wizyty gości. Najlepiej sprawdzą się rozmaite konstrukcje wykonane z naturalnego drewna. Godne polecenia są m.in. sosnowe komody do salonu, wyróżniające się wysoką trwałością i jednocześnie stosunkowo niską ceną.

Odporność na uszkodzenia to jeden z ważniejszych czynników

Decydując się na zakup drewnianych mebli do salonu, mamy kilka opcji do wyboru. Najbardziej popularne są konstrukcje sosnowe (stoliki, komody, regały itp.), które zachęcają niezwykle przystępną ceną i bardzo estetycznym wyglądem. Przy właściwej pielęgnacji będą z pewnością cieszyć nasze oczy przez wiele lat. 

Alternatywę stanowią meble bukowe, charakteryzujące się znakomitą stabilnością oraz oryginalnym usłojeniem. Ich zaletą jest to, że łatwo przyjmują dekoracyjne bejce i lakiery, nie tracąc przy tym cennych właściwości. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o wyrobach mahoniowych – wyjątkowo ekskluzywnych i dodających pomieszczeniu orientalnego charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*