Schody do domu – na jaki materiał się zdecydować?

Schody do domu – na jaki materiał się zdecydować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając schody do swojego domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Przede wszystkim należy zastanowić się, jak często schody będą używane i jak często trzeba je czyścić. Ponadto trzeba zastanowić się, czy konieczne jest zainstalowanie windy, a jeśli tak, to gdzie dokładnie powinna się ona znajdować.

Najważniejszą rzeczą jest wybór materiału, który będzie najlepiej pasował do Twojego domu. Poniżej przedstawiono kilka możliwości:

Schody drewniane

Ten rodzaj schodów jest piękny i elegancki, ale wymaga regularnej pielęgnacji i konserwacji. Jeśli chcesz uniknąć konieczności ich naprawy co drugi rok, lepiej byłoby w ogóle ich nie używać. Są również bardzo drogie i trudne w montażu, ponieważ wymaga on profesjonalnej pomocy w prawie każdym przypadku (z wyjątkiem sytuacji, gdy schody drewniane są wykonane z prefabrykowanych paneli). Trzeba też pamiętać, że drewno pochłania wilgoć, więc takie schody będą wymagały specjalnego traktowania w miesiącach zimowych, kiedy w powietrzu jest więcej wilgoci.

Schody metalowe

Schody metalowe są trwałe, łatwe w utrzymaniu i niedrogie, ale wyglądają na zimne i przemysłowe, co oznacza, że mogą nie pasować do niektórych wnętrz (zwłaszcza tych o bardziej tradycyjnym wystroju). Metalowe schody wymagają niewielkiej konserwacji, ale są śliskie, więc zainstalowanie gumowych poręczy może być dobrym rozwiązaniem.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o każdym z rozwiązań, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://schodyszczecin.com.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*