Relaksująca kąpiel – o czym należy pamiętać?

Relaksująca kąpiel – o czym należy pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele sposobów na relaks i odprężenie. Dla niektórych jest to filiżanka herbaty lub lampka wina. Inni mogą zwrócić się w stronę jogi i medytacji.

Kąpiel może być doskonałym sposobem na relaks i odprężenie po ciężkim dniu pracy. Ciepła woda, delikatne światło, zapach mydła lub olejku – to wszystko sprzyja relaksowi. Jednak niektórym osobom trudno jest się zrelaksować w wannie.

Jeśli jesteś jedną z nich, oto kilka wskazówek, jak stworzyć relaksującą atmosferę w swojej łazience:

Wybierz naturalne produkty

Jeśli to możliwe, używaj tylko naturalnych mydeł i olejków, które nie zawierają żadnych substancji chemicznych ani sztucznych zapachów. Jeśli nie możesz znaleźć takich produktów, poszukaj tych, które zostały wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska i posiadają certyfikat niezależnego instytutu.

Światło jest ważne

Jasne światło utrudni relaks w wannie. Dlatego powinieneś używać tylko przytłumionego lub wręcz świecowego światła lub w miarę możliwości całkowicie wyłączyć wszystkie światła i zamiast nich używać świec. Upewnij się, że nie ma żadnych odbić od luster lub okien!

Temperatura wody

Woda musi być wystarczająco ciepła, aby Twoje ciało czuło się komfortowo. Jeśli jest zbyt gorąca lub zimna, sprawi, że poczujesz się nieswojo, co jest dokładnym przeciwieństwem tego, czego chcesz od swojej relaksującej kąpieli! Idealny zakres temperatur dla relaksującej kąpieli wynosi od 37°C do 40°C.

Naturalna gąbka

Aby uzyskać najlepszy efekt, powinieneś nie tylko mieć gąbki naturalne, ale także używać ich we właściwy sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*