Praca dla obcokrajowców – jak przygotować się do rozmowy?

Praca dla obcokrajowców – jak przygotować się do rozmowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wspaniale jest mieć rozmowę o pracę w kolejce. Ale czy jesteś gotowy? I co powinieneś zrobić, aby była ona udana? Oto co musisz wiedzieć o przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej i przygotowaniu siebie – od sposobu ubierania się i jak wcześnie przychodzisz, do pytań, na które musisz odpowiedzieć i jak radzisz sobie z nerwami.

Co trzeba przygotować?

Przygotuj się na praktykę rozmowy kwalifikacyjnej: Przygotuj swoje CV, więc masz gotowe wszystkie informacje o sobie i swoim doświadczeniu. Zbadaj firmę i zrozum, co to jest, że chcą, kiedy chcą i jak chcą. Nie lekceważ tego kroku! Im więcej pytań będziesz w stanie zadać podczas rozmowy i im lepiej zrozumiesz pracę, którą wykonujesz w ramach przygotowań, tym większe masz szanse na zatrudnienie. Ubierz się odpowiednio: Chcesz pojawić się profesjonalny i dobrze umieścić razem, ale nie iść za burtę. Dobry strój wywiadu jest ogólnie konserwatywne i business casual, więc nie będziesz musiał się martwić o to, co masz na sobie, kiedy się tam dostać.

Kiedy zostanie Ci zadane pytanie, odpowiedz na nie wyczerpująco. Nie pomijaj niczego. Jeśli nie znasz odpowiedzi na pytanie, powiedz o tym i zapytaj, czy możesz się do tego odnieść. Aktualne oferty dla Ukraińców można znaleźć na różnych stronach. Warto również szukać propozycji pracy na stronach agencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*