Pompa wody w wózku widłowym – jak ją wymienić?

Wymiana pompy wody nie jest łatwą czynnością. Zwłaszcza wtedy, gdy trzeba ją przeprowadzić w wózku widłowym. Dlatego też stworzyliśmy ten krótki poradnik, który powinien pomóc wszystkim osobom, które będą musiały podjąć się tego typu czynności. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Wymiana pompy

Pierwszym etapem będzie wymiana samej pompy. Najpierw musimy spuścić płyn chłodzący z obwodu. W tym celu trzeba znaleźć specjalny kranik, podłożyć pod niego naczynie i odkręcić. Jeżeli nie ma kranika spustowego, szukamy najniższego miejsca w układzie i tam odpinamy wąż z płynem. Pompa wodna do wózka widłowego marki Mitsubishi montowana jest na tylnej ścianie silnika. Może to nam nieco utrudnić jej wymianę, dlatego dobrze pozdejmować sobie wcześniej wszelkie plastiki, osłony i obudowy, które mogą stać nam na drodze. Pamiętajmy, by zawsze założyć nową uszczelkę podczas wymiany pompy, aby nie doszło w miejscu jej styku z blokiem silnika do wycieku płynu. Trzeba też bardzo dobrze usunąć pozostałości starej uszczelki.

Odpowietrzenie układu

Gdy pompa jest już założona, nalewamy płyn chłodniczy do zbiorniczka wyrównawczego. Jeżeli w układzie są jakieś korki odpowietrzające, to trzeba je odkręcić. Znacznie przyspieszy to nalewanie płynu i późniejsze odpowietrzanie. Pompa wodna wózka widłowego marki Toyota posiada specjalny odpowietrznik zlokalizowany tuż przy wężu wylotowym. Nie zapomnijmy otworzyć go i zakręcić gdy płyn zacznie się już przez niego wydostawać. Następnie odpalamy silnik wózka przy wciąż otwartym zbiorniku wyrównawczym. Jeżeli poziom płynu gwałtowanie spadnie, dolewamy go. Czekamy aż otworzy się termostat i puści płyn na duży obieg oraz chłodnicę. Znów w tym momencie stan płynu może gwałtownie spaść. Po kilku godzinach pracy wózka sprawdzamy stan płynu ponownie i uzupełniamy ewentualne ubytki. Pompa wymieniona, to wszystko.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Pompa wody w wózku widłowym – jak ją wymienić?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


16 − dziewięć =